W dniach 13-18 lipca gościliśmy w naszej Parafii grupę wolontariuszy z Decatur, Alabama, USA. Wolonatriusze pochodzą z metodystycznej parafii The Church at Stone River. Grupa metodystów chciała wesprzeć działania naszej Parafii, ponieważ metodyści w Polsce są malutkim, mniejszościowym Kościołem, borykającym się z wyzwaniami związanymi przede wszystkim ze słabymi zasobami. Inaczej niż w USA, gdzie Kościół metodystyczny jest ogromny ilościowo. Wolontariusze wsparli działania naszej Parafii na dwóch polach: działaniu społecznym i remontowym. W naszej świetlicy zostały zorganizowane i przeprowadzone bezpłatne półkolonie dla dzieci z pobliskich bloków, a nasz Kościół został wyremontowany od środka. Wspólna praca Polaków i Amerykanów była miłym i bardzo zachęcającym doświadczeniem dla wszystkich. Ogrom pracy i miłe wspomnienia to nie jedyne owoce tych wspólnych kilku dni. Jesteśmy wdzięczni Bogu i każdemu, kto włączył się w tą pracę!

Zobacz fotorelację >>>galeria zdjęć

 

Brak komentarzy.