Niedziela Wieczności, ostatnia niedziela Roku Kościelnego, jako święto zostało ustanowione w Prusach w listopadzie 1816 roku dekretem gabinetowym i rozporządzeniem króla Fryderyka Wilhelma III. i przyjęło się również w krajach ościennych, w tym w Polsce. Początkowo miało ono służyć wspomnieniu ofiar wojen, jednak później stało się uniwersalnym "świętem zmarłych" na obszarach znajdujących się pod panowaniem lub wpływem Prusów. Obecnie Niedziela Wieczności jest świętem obchodzonym w wielu parafiach naszego Kościoła oraz bratnich kościołach ewangelickich: luterańskim i reformowanym.

W trakcie nabożeństwa w Niedzielę Wieczności modlimy się i rozmyślamy nad nauczaniem Pisma Świętego dotyczącego spraw ostatecznych (śmierci, zmartwychwstania, końca świata). Obok tego wspominamy naszych bliskich, którzy odeszli dziękując Bogu za ich życie. 

Rzekł jej Jezus: Jam jest zmartwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to? Jn 11,25-26

 

Zapraszamy 24 listopada na godz. 10.00 na nabożeństwo Słowa Bożego z Komunią Świętą, na którym gościć będziemy Zwierzchnika naszego Kościoła, ks. sup. Andrzeja Malickiego. Po nabożeństwie zapraszamy na uroczystą kawę/herbatę i coś słodkiego.

ZOBACZ FOTORELACJĘ>>>

Kategorie: Wydarzenia

Brak komentarzy.