chorKJK_frankfurtW niedzielę  23 czerwca zapraszamy serdecznie  na nasze nabożeństwo w trakcie którego wystąpi Frankfurcki Chór Dziecięco-Młodzieżowy (KJK – Kinder- und Jugendkantorei).

Jest on ekumenicznym chórem dziecięco-młodzieżowym skupiającym przede wszystkim członków parafii katolickich i ewangelickich w wieku od 10 do 24 lat. Pod kierownictwem kantora Stefana Hardta chór występuje nie tylko podczas nabożeństw, lecz także z koncertami klasycznej i współczesnej muzyki sakralnej oraz muzyki gospel.


Co roku na początku wakacji KJK odbywa podróż koncertową. Chór występował już w Anglii, Austrii, Czechach, we Francji, Holandii, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji i w Polsce. W 2013 roku odwiedzi nasz kraj ponownie i wystąpi w wybranych miejscowościach Warmii i Mazur.
Krytycy muzyczni chwalą kulturę muzyczną, stylowość wykonania, czystość intonacji i homogeniczne brzmienie chóru.
W programie koncertu znajdą się między innymi dzieła Chilcotta, Schütza, Scheina oraz gospel i utwory kompozytorów współczesnych.

W Ełku chór wystąpi jeszcze w dwóch miejscach: Terminy koncertów w Ełku:

piątek, 21 czerwca godz. 19.00 katedra św. Wojciecha w Ełku
niedziela, 23 czerwca godz. 19.00 kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku

Na wszystkie koncerty wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!

Zobacz kilka zdjęć z nabożeństwa z chórem>>>klik>>>

Kategorie: Koncerty

Brak komentarzy.